Zmiana planu lekcji od poniedziałku 17 - grudnia !
Imieniny:
Alfreda, Izydora, Zoriny
Użytkowników on-line: 11 Zalogowanych: 0
Sukces uczniów z „ Mechanika” na praktykach w Zwickau
A A A Pdf Print16x16 Mail16x16
Sukces uczniów z „ Mechanika” na praktykach
w Zwickau

            Siedmiu uczniów naszej szkoły bierze udział w praktykach zagranicznych w Zwickau i Lipsku. Od dnia 25 lutego przez 2 tygodnie odbywają praktyki zawodowe w salonach samochodowych w Zwickau, a następnie od dnia 11 marca w Lipsku. Do Polski wracają 24 marca 2018. 
            Praktyki trwają od godz. 9:00 do godz. 14:00 w firmie Audi, Honda i Skoda. Podczas 
tego czasu chłopcy wykonują czynności obsługowo- eksploatacyjne , obserwują doświadczonych mechaników podczas pracy, poznają nowe technologie i wykonują coraz to trudniejsze zadania.
        Oprócz tego maja wiele atrakcji. Do chwili obecnej zwiedzili jedyne w Niemczech muzeum Audi - August Horch Museum, średniowieczne domki mieszczańskie oraz katedrę. W piątek odwiedzą fabrykę BMW. Ponadto brali udział w lekcjach na warsztatach szkolnych w BBS Zwickau, gdzie ustawiali zbieżność kół, sprawdzali wypadkowość samochodu oraz wykonywali pomiary zanieczyszczenia spalin.
          W wolnym czasie uczniowie zwiedzają miasto, chodzą na basen, integrują się kulturowo. Wieczorami umilają sobie czas grą w bilarda, tenisa stołowego i rzutki lub przesiadują w sali telewizyjnej i wymieniają się doświadczeniami.
Na swoje potrzeby uczniowie otrzymali kieszonkowe.
         Udział w praktykach zagranicznych otwiera wiele dróg przed młodzieżą. Uczniowie przede wszystkim poszerzają swoje zdolności językowe, poprzez używanie języka niemieckiego i  angielskiego. Na warsztatach mogą zweryfikować dotychczas nabyte umiejętności zawodowe i nauczyć się nowych. Poprzez uczęszczanie na szkolenia uczniowie są w stanie wybadać możliwości rynku niemieckiego.
         Trzech uczniów Paweł Bobrowski kl 2a , Tomasz Piłat kl 2 am i Dawid Ostrowski kl 2 am otrzymało angaż w ich miejscu odbywania praktyk ( Audi ) , zaproponowano im miejsce pracy po skończeniu szkoły oraz „doszlifowaniu” języka.
W projekcie uczestniczą :
  • Paweł Bobrowski kl. 2a
  • Błażej Chyła kl. 2a
  • Wojciech Kotliński kl. 2a
  • Dawid Sieradzki kl. 2a
  • Paweł Kaliciński kl. 2 am
  • Dawid Ostrowski kl. 2am
  • Tomasz Piłat kl. 2am
  • Opiekun grupy : Pani mgr Marzena Traczuk 
 
Marzena Traczuk

W obiektywie


 
 
 
 
 
 
 
Prev Grudzień 2018Next
PoWtŚrCzPiSoNd
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31

Czy w drodze do i ze szkoły zachowujesz zasady bezpieczeństwa

    Pie_chart     More_polls