Życzymy Wam niezapomnianych wakacji, spędzonych ciekawie, przyjemnie i zdrowo - Dyrekcja Szkoły 
Imieniny:
Magdaleny, Mileny, Wawrzyńca
Użytkowników on-line: 10 Zalogowanych: 0
XII Ogólnopolski Rajd Geologiczny
A A A Pdf Print16x16 Mail16x16
XII Ogólnopolski Rajd Geologiczny

           W dniu 30 września uczestniczyliśmy w XII Ogólnopolskim Rajdzie Geologicznym Młodzieży Szkolnej, który w tym roku odbył się na bazie Świetlicy Sołeckiej w Kwieciszowicach. Organizatorem imprezy był Oddział PTTK „Sudety Zachodnie” w Jeleniej Górze oraz Studenckie Koło Naukowe Geologów Uniwersytetu Wrocławskiego.
Trasa dla szkół ponadgimnazjalnych wynosiła 15 km i rozpoczynała się na stacji PKP w Rębiszowie. Następnie udaliśmy się drogą polną
w kierunku miejscowości Mlądz mijając aleję lipową i Cesarską lipę. Z Mlądza  wyruszyliśmy do miejscowości Gierczyn, który położony jest na północnym zboczu grzbietu Kamienickiego Gór Izerskich oraz przy dawnym handlowym Trakcie Żytawsko-Jeleniogórskim. Ciekawym pod względem mineralogicznym było nieczynne wyrobisko starej kopalni cyny „Reicher Trost”, gdzie można znaleźć łupki bardzo bogate w czerwono – brunatne granaty o składzie almandynu (do 1 cm wielkości) oraz pirotyn, sfaleryt i chalkopiryt. Po obejrzeniu wyrobisk udaliśmy się drogą polną oraz asfaltową do Przecznicy, gdzie eksploatowano rudy cyny i kobaltu. Ostatnim punktem były Odarte Skały. To wyrobisko nieczynnego kamieniołomu oligoceńskich bazaltów w Rębiszowie. Po obejrzeniu wyrobiska udaliśmy się do Kwieciszowic na metę rajdu. Na mecie rajdu odbyły się konkursy: wiedzy krajoznawczo-geologicznej - I miejsce Matylda Jakubowska (kl.IIc) oraz na najciekawszy okaz mineralogiczny znaleziony na trasie rajdu – I miejsce Marcel Kania (kl.IIb), II miejsce Marek Matubowski (kl.Id).
 
Barbara Rodziewicz
 
W obiektywie

 
 
 
 
 
 
 
Prev Lipiec 2018Next
PoWtŚrCzPiSoNd
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31

Czy w drodze do i ze szkoły zachowujesz zasady bezpieczeństwa

    Pie_chart     More_polls