MECHANALIA 2018 - 21 marca od 8.00  -- "tu w mig zatrybisz"
Imieniny:
Gabrieli, Marka, Seweryna
Użytkowników on-line: 18 Zalogowanych: 0
Mali goście w Mechaniku
A A A Pdf Print16x16 Mail16x16
Mali goście w „Mechaniku”

          We wtorek13 czerwca na zaproszenie nauczycieli wychowania fizycznego ZST „Mechanik” do naszej szkoły przybyły dzieci z Miejskiego Przedszkola nr 2 w Jeleniej Górze. Maluchy w asyście nauczycieli i naszych uczniów miały okazję zwiedzić naszą szkołę oraz uczestniczyć w zajęciach sportowych przygotowanych przez nauczycieli.
      Pierwszym punktem wizyty dzieciaków było

poznanie pracowni odnawialnych źródeł energii. Tam miały okazję zobaczyć wyposażenie, na którym uczą się nasi uczniowie. Prezentacji sprzętu i jego działania dokonał prof. Dariusz Kisielkiewicz. Spotkało się to z ich sporym zainteresowaniem i ciekawością. Dzieci  prostymi metodami mogły poznać jak uzyskuje się energię elektryczną w ekologiczny sposób, bez zanieczyszczania środowiska. Nauczyły się jak wiatr, energia słoneczna i woda mogą zostać wykorzystane do produkcji prądu elektrycznego. Pan Kisielkiewicz przeprowadził dla dzieci swoiste zajęcia, dzięki którym przedszkolaki mogły poczuć się jak uczniowie szkoły. Pod koniec „lekcji” dzieci odpowiadały na zadane pytania, co pokazało, że wszystkie wiadomości z tak trudnej tematyki można przekazać małym dzieciom w bardzo przystępny sposób.
          Następnie dzieci wzięły udział w zajęciach sportowych na nowej hali. W pierwszej kolejności zabawy interaktywne poprowadziły uczennice klasy 1e: Patrycja Czupajło, Julia Jaworska, Wiktoria Bogdan, Aurelia Matusiak. Dzieciaki były pełne zapału i ich uczestnictwu w zajęciach cały czas towarzyszył uśmiech. Ponadto dziewczęta wszystkim chętnym pomalowały buzie w bajkowe postacie zgodnie z życzeniami naszych gości.
           Później maluchy z zaangażowaniem wzięły udział w licznych zabawach biegowych przygotowanych przez nauczyciel wf. Zabawy i gry przeplatane były  ćwiczeniami orientacyjnymi. Dzieci poznawały rodzaje piłek i ich przeznaczenie, wzięły udział w wyścigach sztafetowych, a na koniec uczestniczyły w zabawie uspokajającej.
           W nagrodę za udział oraz wzorowe współzawodnictwo każdy uczestnik zajęć otrzymał wyprawkę łakoci, natomiast na ręce pani Żanety i Małgosi (nauczycielki przedszkola) przekazany został  pamiątkowy dyplom dla grupy VII przedszkolaków „Tuptusiów”.
          Całość imprezy przygotowali nauczyciele wychowania fizycznego: Kazimierz Hamowski, Elżbieta Grześków. Za pomoc i życzliwość dziękujemy również: p. Dariuszowi Kisielkiewiczowi, dziewczętom z klasy 1e oraz paniom opiekunkom z przedszkola.
 
KH

 
W obiektywie
 
 
 

 
 
 
 
Prev Marzec 2018Next
PoWtŚrCzPiSoNd
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31

Czy w drodze do i ze szkoły zachowujesz zasady bezpieczeństwa

    Pie_chart     More_polls