26.06.2017r - 31.08.2017r - Wakacje

Imieniny:
Cezarego, Marii, Zygfryda
Użytkowników on-line: 23 Zalogowanych: 0
Koło turystyczne
A A A Pdf Print16x16 Mail16x16

Nie bój się kompasu – chodź ze mną do lasu. Chcesz poznać tajniki poruszania się w nieznanym terenie przyjdź na spotkanie
Spotkania koła:  
Piątek godz. 14.10 - 14.55 Opiekun koła
 w sali 215
 
mgr Barbara Rodziewicz

Nasza działalność                 
 Uczniowie w ramach koła turystycznego:
  1. Biorą udział w imprezach turystyki kwalifikowanej (m. in. Rajd Geologiczny, marsze na orientację, turnieje, szkolenia).
  2.  Pogłębiają wiedzę z zakresu topografii i terenoznawstwa oraz pierwszej pomocy.
  3. Poznają walory krajoznawcze najbliższej okolicy.
  4. Kształcą umiejętności posługiwania się mapą i kompasem.
  5. Czas wolny spędzają aktywnie zdobywając odznaki turystyczne.

 
 
XI Ogólnopolski Rajd Geologiczny
        W dniu 01 października uczestniczyliśmy w XI Ogólnopolskim Rajdzie Geologicznym Młodzieży Szkolnej, który w tym roku odbył się na bazie OSW Rzemieślnik w Szklarskiej Porębie. Organizatorem imprezy był Oddział PTTK „Sudety Zachodnie” w Jeleniej Górze oraz Studenckie Koło Naukowe Geologów Uniwersytetu Wrocławskiego.  
        Trasa dla szkół ponadgimnazjalnych wynosiła 10 km i rozpoczynała się przy stacji PKP Szklarska Poręba Górna. Na trasę wyruszyliśmy szlakiem czerwonym. Już na Białych Skałach było pierwsze stanowisko geologiczne, na którym uczestnicy zapoznali się z budową geologiczną Gór Izerskich. Dalej trasa wiodła przez Hutniczą Górkę do Zakrętu Śmierci, a następnie przez sztolnie dawnej kopalni pirytu, gdzie było drugie stanowisko geologiczne. Uczestnicy rajdu mogli samodzielnie znaleźć ciekawe okazy minerałów. Dalej żółtym szlakiem udaliśmy się na Zbójeckie Skały. Był to trzeci punkt geologiczny na trasie. Tu uczestnicy zapoznali się ze skomplikowaną budową geologiczną tego miejsca oraz mieli okazję do wzbogacenia swoich kolekcji mineralnych. Dalej ruszyliśmy czarnym szlakiem w kierunku OSW Rzemieślnik. Na mecie odbyły się konkursy: wiedzy krajoznawczo-geologicznej, w którym Marcel Kania z kl. Ib zajął III miejsce oraz na najciekawszy okaz mineralogiczny. Ładne okazy minerałów znalazły: Katarzyna Cielicka z kl. Ic (II miejsce) i Julia Jaworska z kl. Ie (III miejsce). Po konkursach spożyliśmy posiłek. Następnie wzięliśmy udział w uroczystym zakończeniu rajdu, gdzie zwycięzcy otrzymali dyplomy i nagrody.
 
Opiekun             
Barbara Rodziewicz

Rajd w obiektywie
 
 
 
 
 
 
 
Prev Sierpień 2017Next
PoWtŚrCzPiSoNd
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31

Czy w drodze do i ze szkoły zachowujesz zasady bezpieczeństwa

    Pie_chart     More_polls