Uwaga !!! - od poniedziałku - 17 września zmiana planu zajęć 
Imieniny:
Ireny, Irminy, Stanisława
Użytkowników on-line: 8 Zalogowanych: 0
Koło turystyczne
A A A Pdf Print16x16 Mail16x16

Nie bój się kompasu – chodź ze mną do lasu. Chcesz poznać tajniki poruszania się w nieznanym terenie przyjdź na spotkanie
Spotkania koła:  
Piątek godz. 14.10 - 14.55 Opiekun koła
 w sali 215
 
mgr Barbara Rodziewicz

Nasza działalność                 
 Uczniowie w ramach koła turystycznego:
  1. Biorą udział w imprezach turystyki kwalifikowanej (m. in. Rajd Geologiczny, marsze na orientację, turnieje, szkolenia).
  2.  Pogłębiają wiedzę z zakresu topografii i terenoznawstwa oraz pierwszej pomocy.
  3. Poznają walory krajoznawcze najbliższej okolicy.
  4. Kształcą umiejętności posługiwania się mapą i kompasem.
  5. Czas wolny spędzają aktywnie zdobywając odznaki turystyczne.

 
 
XII Ogólnopolski Rajd Geologiczny
         W dniu 30 września uczestniczyliśmy w XII Ogólnopolskim Rajdzie Geologicznym Młodzieży Szkolnej, który w tym roku odbył się na bazie Świetlicy Sołeckiej w Kwieciszowicach
           Organizatorem imprezy był Oddział PTTK „Sudety Zachodnie” w Jeleniej Górze oraz Studenckie Koło Naukowe Geologów Uniwersytetu Wrocławskiego.
Trasa dla szkół ponadgimnazjalnych wynosiła 15 km i rozpoczynała się na stacji PKP w Rębiszowie. Następnie udaliśmy się drogą polną w kierunku miejscowości Mlądz mijając aleję lipową i Cesarską lipę. Z Mlądza  wyruszyliśmy do miejscowości Gierczyn, który położony jest na północnym zboczu grzbietu Kamienickiego Gór Izerskich oraz przy dawnym handlowym Trakcie Żytawsko-Jeleniogórskim. Ciekawym pod względem mineralogicznym było nieczynne wyrobisko starej kopalni cyny „Reicher Trost”, gdzie można znaleźć łupki bardzo bogate w czerwono – brunatne granaty o składzie almandynu (do 1 cm wielkości) oraz pirotyn, sfaleryt i chalkopiryt. Po obejrzeniu wyrobisk udaliśmy się drogą polną oraz asfaltową do Przecznicy, gdzie eksploatowano rudy cyny i kobaltu. Ostatnim punktem były Odarte Skały. To wyrobisko nieczynnego kamieniołomu oligoceńskich bazaltów w Rębiszowie. Po obejrzeniu wyrobiska udaliśmy się do Kwieciszowic na metę rajdu. Na mecie rajdu odbyły się konkursy: wiedzy krajoznawczo-geologicznej - I miejsce Matylda Jakubowska (kl.IIc) oraz na najciekawszy okaz mineralogiczny znaleziony na trasie rajdu – I miejsce Marcel Kania (kl.IIb), II miejsce Marek Matubowski (kl.Id).
 
Opiekun             
Barbara Rodziewicz

Rajd w obiektywie
 
 
 
 
 
 
 
 
Prev Wrzesień 2018Next
PoWtŚrCzPiSoNd
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Czy w drodze do i ze szkoły zachowujesz zasady bezpieczeństwa

    Pie_chart     More_polls